KRÁLOVOPOLSKÁ SLÉVÁRNA, s. r. o.

navazuje na znalosti a umění našich předků a jejich zkušenosti přivádí k dokonalosti již téměř 130 let.

POHLED DO HISTORIE:

Vše začalo povolením k adaptaci bývalého Bauerova cukrovaru v Králově Poli dne 26. září 1889. Tehdy dva vizionáři, nadaný inženýr Porges a jeho bratranec August Lederer na tomto místě založili továrnu na kovodělnou a strojírenskou výrobu. Ta byla zapsána do Brněnského obchodního rejstříku pod názvem Brünn-Königsfelder Machinen Fabrik Lederer – Porges. 

Výrobní náplň byla zpočátku reprezentována výrobou vagónů, parních kotlů, vzduchových kompresorů a nádrží. V roce 1891 byl výrobní program obohacený o zařízení pro petrolejářský průmysl a dřevozpracující stroje a postupně se rozšířil o výrobu žebříků, schodů, mostů a jeřábů. Závod byl přejmenován na Královopolskou továrnu na stroje a vagony, který po několika následných fúzích a změnách byl v roce 1945 zestátněn.

Původní výroba vagonů, dřevozpracujících strojů a lehkých dílenských jeřábů byla nahrazena výrobou chemických zařízení, zařízení pro čištění vod a všech druhů průmyslových filtrů. Během privatizace v polovině devadesátých let bylo jméno společnosti několikrát změněno. Do roku 1992 původní název KRÁLOVOPOLSKÁ STROJÍRNA s. p., byl změněn na firmu KRÁLOVOPOLSKÁ a. s. a od roku 1996 se z původního závodu slévárenský provoz vyčlenil pod názvem KRÁLOVOPOLSKÁ SLÉVÁRNA, s. r. o.

Od počátku roku 1996 již samostatná KRÁLOVOPOLSKÁ SLÉVÁRNA, s. r. o. směřuje své aktivity na zakázkovou výrobu jak do tradičních oblastí vysokolegovaných odlitků, tak i do nově vznikajících segmentů a trvale uspokojuje nejnáročnější požadavky v oblasti kusové a malosériové výroby.


NAŠE VIZE:

Pokračujeme v historii oboru, rozvíjíme ho, dáváme tvar, funkci a smysl kusům oceli od několika kilogramů až po několik tun. Díky našemu vybavení a know–how jsme schopni řešit požadavky zákazníků od běžných výrobků až po speciální projekty. Vyrábíme ocelové odlitky a odstředivě lité trubky z široké škály materiálů do nejnáročnějších provozů.

S ocelí žijeme, rozumíme jí a jejím odléváním rozhodně naše možnosti nekončí. Vyrábíme nejen hrubé ocelové odlitky, ale dodáváme i opracované díly dle projektové specifikace našich zákazníků. Kvalita, osobní přístup a Vaše přání jsou pro nás zákonem.

 

FIRMY VE SKUPINĚ:

   

KRÁLOVOPOLSKÁ SLÉVÁRNA, s. r. o.
Křižíkova 3004/68 h
612 00 Brno
Česká republika
sales@kpslevarna.cz

© 2023 Všechna práva vyhrazena KRÁLOVOPOLSKÁ SLÉVÁRNA, s. r. o.